Máma, táta a já - Klub pro batolata

MŠ Klub pro batolata - logoČinnost klubu byla v naší školce zahájena v září 2005 v rámci experimentálního projektu EU, do kterého bylo zapojeno celkem pět evropských zemí. Cílem projektu bylo umožnit jazykové vzdělávání dětem v co nejútlejším věku. Od září roku 2006 jsme navázali na úspěšný rok 2005 a otevřeli jsme dvě skupiny po osmi dětech.

Dvouleté děti navštěvují klub dvakrát týdně s jedním ze svých rodičů nebo prarodičů. Blízkost dobře známé osoby jim dává pocit bezpečí a snadněji se tak odhodlají zkusit nové činnosti. Aktivní účast rodiče při všech činnostech motivuje děti k výuce anglického jazyka, která probíhá formou her, písniček, vyprávění pohádek, čtení knížek, poslouchání příběhů či výtvarných činností.

MŠ Klub pro batolata

Pozornost dětí je udržována pestrostí aktivit a množstvím názorných pomůcek, které jsou pečlivě vybírány. Používají se písničky, prstoví maňásci, plyšová zvířata, obrázky a mnoho dalších materiálů. Anglické písničky a říkanky jsou vybírány tak, aby bylo možné jejich pohybové či výtvarné znázornění, a tedy snadné pochopení jejich obsahu.

V klubu je při komunikaci s dětmi používán výhradně anglický jazyk a děti jsou záhy schopné porozumět jednoduchým větám a samy také používat jednotlivá anglická slovíčka či zpívat písničky.

Návštěva klubu umožní velmi malým dětem odposlouchat jiný jazyk, než je jejich mateřský, přirozenou a zábavnou formou.

Klub se koná dvakrát týdně, jedno setkání trvá 45 min. Ve skupině je 8 dětí se svým doprovodem.

Publikována: 18.4.2015

Naposled upravena: 19.11.2015