Žákovský parlament ZŠ a MŠ ANGEL v Praze 12

Žákovský parlament je nezávislým sdružením žáků školy.

Skládá se z volených zástupců tříd počínaje čtvrtým ročníkem.

Při hlasování má každá třída jeden hlas bez ohledu na to, kolik jejích zástupců je na jednání přítomno (maximální počet žáků za třídu: 3).

Žáci jsou iniciátory jednotlivých aktivit, učitelé pověření koordinací parlamentu (ve školním roce 2016/2017 Veronika Hanušová a Michal Lokaj) na těchto akcích pouze zajišťují dozor.

Hlavním smyslem parlamentu je přicházet s podněty směřujícími k obohacení a zlepšení života školy ve výuce i mimo ni.

Žákovský parlament spolupracuje na jednotlivých aktivitách s Komunitním centrem a mateřskou školou, případně s dalšími zájemci.

Mimo tradiční akce (Pohádkový les, Mikulášská nadílka, Angel má talent, Den Země, Den dětí, Posezení u ohně, Mozaika, Zahradní slavnost), jež organizujeme nebo se na nich spolupodílíme, bychom se v letošním školním roce chtěli zaměřit na spolupráci s partnerskou školou v zahraničí a environmentální výchovu.

Na jednání Žákovského parlamentu mohou zcela výjimečně po předchozí domluvě vstoupit i zájemci z mimoškolní komunity s přínosnými návrhy. Vzhledem k časovým omezením nemůže parlament umožňovat pravidelné „vstupy“ a zároveň vyhovět všem požadavkům, za což se předem omlouváme.

Za konkrétní akce zodpovídají jednotliví žáci.

V průběhu září bude zvolen předseda parlamentu, který bude jeho „hlavní tváří“.

Publikována: 18.4.2015

Naposled upravena: 2.9.2016

Vytvořil(a): Zdeňka Švecová

Úterý 27.6.

5.E - Kreativní partnerství pro rovné příležitosti - evaluace 1.části projektu
08:15 - 09:55

Setkání s konzultantkou Monikou Pulišovou, evaluace první části projektu

Laser Game
10:00 - 12:00

DEN RODICU 4.E
17:00 - 19:00

Vazeni rodice, zveme vas do skoly, trochu si pohrat a stravit s detmi hezke odpoledne. Doufame, ze vam nase akce pripomene, jake to bylo, kdyz jste do skoly chodili vy sami. Tesime se na hojnou ucast.

5.E - Kreativní partnerství pro rovné příležitosti - divadelní představení
12:00 - 18:00