Bilingvní program v MŠ

Naše škola je od školního roku 2006/2007 zařazena do sítě bilingvních škol. V rámci mateřské i základní školy reagujeme na zvýšený zájem rodičů o intenzivní výuku anglického jazyka. Snažíme se posilovat zejména výuku cizího jazyka přirozeným způsobem, kdy se cizí jazyk stává nástrojem pro komunikaci, řešení problémů, hru atd. – tzv. obsahově a jazykově integrovaná výuka (CLIL - Content and Language Integrated Learning).

Dvouleté děti mohou společně se svými rodiči navštěvovat Klub pro batolata - Máma, táta a já. Klub vznikl původně v rámci projektu, který podpořila Evropská komise. Dvouleté děti se v klubu spolu se svými maminkami a tatínky učí angličtinu formou her, písniček apod.

V mateřské škole fungují čtyři skupiny v rámci dvou tříd s bilingvním programem. Děti v těchto třídách mají program organizovaný v českém a anglickém jazyce. V každé z těchto skupin působí český učitel s vynikající znalostí angličtiny a na 9 hodin týdně rodilý mluvčí.

Publikována: 18.4.2015

Naposled upravena: 27.12.2016